BORDRO:

1-İŞE GİRİŞ VE AYRILMA BİLDİRGELERİNİN SGK’YA OTOMATİK GÖNDERİMİ

İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ VE İŞTEN AYRILMA BİLDİRİMİ (TİK VE SGK) SEÇENEKLERİNE BİLDİRGEYİ GÖNDERMEK İÇİN “SGK SAYFASINI AÇ” SEÇENEĞİ EKLENDİ. BU SEÇENEK İŞARETLENDİĞİNDE SGK WEB SAYFASI AÇILIP, YAZILAN KİMLİK NO SORGULANARAK BİLDİRGENİN DÜZENLENMESİ SAĞLANDI. NOT: ETAİNTERNET.İNİ DOSYASI DA YENİLENMELİDİR.

2-PERSONEL BAZINDA MUHASEBE ENTEGRASYONUNDA DÜZENLEME

AGİ HARİÇ NET ÖDENEN TUTAR [271] VE AGİ TUTARININ [272] PERSONEL BAZINDA AYRI AYRI MUHASEBEYE ENTEGRE EDİLEBİLMESİ SAĞLANDI.

3-TİCARİ SİCİL NO, İŞLETME MERKEZİ VE WEB ADRESİ SAHALARI İLAVESİ

AYLIK PERSONEL İCMALİ VE TEŞVİK İCMALİ RAPORLARINDA TİCARİ SİCİL NO, İŞLETME MERKEZİ VE WEB ADRESİ SAHALARI BAŞLIK KISMINA EKLENDİ

4-NETTEN BRÜTE İŞLEMİNİN PUANTAJ KARTINDA YAZILI OLAN GÜN SAYISINA GÖRE YAPILMASI

PERSONEL KARTINDAKİ NETTEN BRÜTE İŞLEMİNİN PUANTAJ KARTINDA YAZILI OLAN GÜN SAYISINA GÖRE YAPILMASI SAĞLANDI. NOT: PERSONEL KARTINDA BRÜT OLARAK YAZAN RAKAM YİNE AYLIK OLARAK YAZILIYOR FAKAT ÇALIŞILAN GÜN SAYISINA GÖRE VE DİLİM ATLAMADAN DOLAYI OLUŞAN FARK OLUŞMAYACAK ŞEKİLDE HESAPLANIYOR. DİLİM ATLAYAN PERSONELLERDE NETTEN BRÜTE HESAPLAMA YAPILMADAN ÖNCE PUANTAJ KARTINA ÇALIŞILAN GÜN SAYISININ GİRİLMESİ GEREKİYOR VE NETTEN BRÜTE YAPILDIKTAN SONRA ÇALIŞILAN GÜN SAYISININ DEĞİŞTİRİLMEMESİ GEREKİYOR.

5-MESLEK KODLARI İLE İLGİLİ DÜZENLEME

BORDRODA, ETAMESLEKKODU.İNİ DOSYASI GÜNCELLENDİ

6-TİCARET SİCİL NO, WEB ADRESİ VE İŞLETMENİN MERKEZİ (İL/İLÇE) BİLGİLERİ İLAVESİ

BORDRO İCMALİ, ÜCRET PUSULASI, ÖZEL TANIMLI RAPOR VE ÖZEL TANIMLI İCMAL DÖKÜMLERİNDE ŞİRKET BİLGİLERİNDEN ALINAN TİCARET SİCİL NO, WEB ADRESİ VE İŞLETMENİN MERKEZİ(İL/İLÇE) BİLGİLERİ BAŞLIK KISMINA EKLENDİ. ETASQLFORMDA DA BU ALANLARIN YAZDIRILABİLMESİ İÇİN SAHALARA İLAVE EDİLDİ.

7-2014 YILINA AİT BORDRO TANIMLARININ GÜNCELLENMESİ

BORDRO MUHASEBE/İŞLETME FİŞ ENTEGRASYONUNA, HUZUR HAKKI ALAN PERSONELLERİN ENTEGRE EDİLEBİLMESİ İÇİN
014-HUZUR HAKKI SEÇENEĞİ İLAVE EDİLDİ. AYRICA ENTEGRASYON İŞLEMİ SIRASINDA ASGARİ ÜCRET, DİĞER ÜCRET VE HUZUR HAKKI ÜCRET SEÇENEKLERİNE TABİ OLAN PERSONELLERİN OTOMATİK BULUNMASI SAĞLANDI.
NOT: HUZUR HAKKI’NA TABİ PERSONEL İÇİN PERSONELİN TABİ OLDUĞU SİGORTA KOLUNA 99 YAZILIR.

8-“6486 SAYILI İŞVEREN SİG. PRİMİ” SEÇENEĞİ, PRİM ORANI, TEŞVİK YIL SAYISI İLAVELERİ

BORDRO PARAMETRELERİNE “6486 SAYILI İŞVEREN SİG. PRİMİ” SEÇENEĞİ, PRİM ORANI, TEŞVİK YIL SAYISI (4, 5, 6 YIL) EKLENDİ. “6486 SAYILI İŞVEREN SİG. PRİMİ” İŞARETLENDİĞİ TAKDİRDE KARTTA BELİRTİLEN BAŞKA KANUN NUMARASI VEYA SEÇENEĞİ YOKSA, YIL SAYISINA GÖRE PERSONEL 46486, 56486, 66486 SAYILI KANUNLARDAN BİRİNE TABİ OLACAKTIR. BU KANUN NUMARALARININ KARTTA YAZILI OLMASINA GEREK OLMADAN 5510 SAYILI KANUN GİBİ İŞLEM YAPILMAKTADIR. PRİM İNDİRİM ORANI İSE 6486 SAYILI KANUN PRİM ORANI İLE 5510 SAYILI KANUN PRİM ORANININ TOPLANMASIYLA BULUNMAKTADIR. (ŞU ANKİ GÜNCEL ORANLAR 6+5=11)

 

Comments are closed.