Cari/V.8,SQL-Cari Modülü ile ilgili sorular 1

S: Cari karta ait kalan kredi ve risk limitlerinin görülmesi için ne yapabilirim?

C: Cari kartında iken F8-Detay butonuna basılır. Açılan ekranda Kredi ve Risk Analizi sayfalarından kalan kredi ve risk değerlerinin yanında detaylı olarak kredi ve risk analiz değerleri görülebilir.

S: Cari kart listesi üzerinde iken aynı kartın hareketlerini kolayca nasıl görebiliriz?

C: Kart listesi ekranı üzerinde Bağlantı1 simgesi bulunmaktadır. Bu simgenin yanındaki aşağı ok butonuna tıklanarak, cari kart hareketleri ekranı açılır ve ilgili cari kartın hareketleri listelenir.

S: Bir cari karta ait son bakiye durumu ile birlikte, henüz cari bakiyeye yansımamış sipariş ve irsaliye toplamlarını hangi rapordan alabilirim?

C: Cari / Raporlar / Bakiye listeleri / Detaylı bakiye listesinden alınabilir.

S: Cari modülünde, bakiye listesi başlıkları İngilizce gelebilir mi?

C: Rapor almadan önce CTRL+Q tuşuna basılır. Gelen ekranda İngilizce rapor işaretlenerek rapor başlıklarının İngilizce çıkması sağlanır.

S: Yeni cari kart açılırken bağlantılar sayfasındaki muhasebe hesap kodu bölümüne yeni muhasebe kodu yazılıyor. Kart kayıt edildiğinde muhasebe kodu hesap planında otomatik açılmıyor. Ne yapabilirim?

C: Şirket bilgileri, sabit tanımlar, parametreler, genel parametreler, cari genel parametreleri bölümündeki entegrasyon parametrelerindeMuhasebe Kaydı Yap’ parametresine Hayır seçeneği seçildiği için yeni cari kartta tanımlanan muhasebe hesap kodunu hesap planına eklenmiyor. Bu parametre Evet ya da Sor yapılmalıdır

Comments are closed.