E-Fatura Modülünde Yapılan Genel Düzenlemeler

E-Fatura Dosya Oluşturma işleminde dövizli faturalara ait döviz bilgilerinin XML dosyasına aktarılması sağlandı. Konu ile ilgili olarak fatura fişine ait E-Fatura Bilgileri ekranına Dövizli Belge parametresi eklendi. Bu parametre 0:Hayır ise TL faturası olarak tüm değerler TL cinsinden oluşturulur, 1:Evet ise dövizli fatura olarak tüm değerler döviz cinsinden oluşturulur, 2:Döviz Gösterimli ise dosya yine TL cinsinden oluşturulmasına rağmen görüntüleme esnasında döviz değerleri görüntülenir.

E-Fatura Dosya Oluşturma işleminde Sipariş No ve Sipariş Tarihi bilgilerinin de XML dosyasına aktarılması sağlandı. Konu ile ilgili olarak fatura fişine ait E-Fatura Bilgileri ekranına Sipariş No ve Sipariş Tarihi sahaları eklendi.

E-Fatura Dosya Oluşturma ekranına Şema Dosyası seçimi eklenrek istenilen XSLT şema dizayn dosyasına göre XML dosyasının oluşturulması sağlandı.

Genel faturalar için “efatura.xslt”, kalem açıklamalı faturalar için “efatura_kalemack.xslt”, ek vergili faturalar (ÖTV, TEVKİFAT, STOPAJ vb.) için “efatura_ekvergi.xslt” şema dosyaları hazırlandı. Bu şema dosyalarına, dövizli fatura olarak da görüntülenmesi için XSLT komut satırları eklendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.