Fatura Dizaynı soruları EtaSqlForm

S: Fatura dizaynında, cari karttaki unvan 2 sahası nasıl yazdırılır?

C: Fatura dizaynında ilgili satır şu şekilde düzenlenmelidir:

İşlem: 2000

Saha no: 2

Formül: [3500:24]

 

S: Stok kartındaki açıklama1 ‘i fatura dizaynına nasıl çıkartırım?

C: İşlem sütununa 1000 yazılır (stok kartlarına ait genel bilgiler) satır no:1 (1. satırdaki açıklama) saha no:42 (açıklama1). Formüle [3700:1:11] yazılarak Stok Kodu ile iki farklı tablo eşleştirilir.

S: Fatura dizaynı nasıl yarım sayfa ayarlanır?

C: Etasqlform’dan ilgili dizayn seçilir,en üst satıra işlem bölümüne 7 değeri ,formül bölümüne 27 67 33 15 değeri baş bölümüne 0 ve boy bölümüne 11 değeri verilir.

S: Faturada aynı renk ve beden ürünler nasıl tek satırda toplanarak yazdırılır?

C: İlgili dizayn dosyası açılarak Mal Hizmet Gruplama parametresi işaretlenir.

S:Fatura basımında paket detayları ya da paket adı nasıl basılır?

C:İlgili dizaynda bulunan “Paket Basma Şekli” parametresi ayarlanır.

1-Hepsi ; Paket adı ve paket detayları basılır, 2-Paket Adı: Sadece paket adı basılır, 3-Hepsi; Paket adı ve paket detayları ile birlikte basılır.

S: Birden fazla irsaliyenin tek bir fatura fişine faturalandırılmasında faturanın dökümünde bu irsaliyelerin numaralarının çıkmasını nasıl sağlarım?

C: ETASQLFORM programıyla açılan fatura dizaynında irsaliye numaralarının yazılacağı satırdaki İŞLEM sahasına 3640 yazılır. SATIR NO kısmına 1 SAHA NO kısmına 41 yazılır. Bu tanım bir adet irsaliye numarası döker. Her bir irsaliye numarası için İŞLEM yine 3640, SAHA NO yine 41 olur SATIR NO kısmı her bir irsaliye numarası için artırılarak yazılır. İŞLEM:3640 SATIR NO:2 SAHA NO:41 olduğunda ikinci irsaliye numarası yazdırılmış olur.

 

Comments are closed.