Fatura modülü ile ilgili sorular 3

S:Düzenlenen faturalarda, vade tarihinin boş bırakılması istenmiyor.Bu kontrol nasıl sağlanabilir?

C: Şirket bilgileri modülü, Servis, Sabit Tanımlar, Parametreler, Genel Parametreler, Fatura Genel Parametrelerindeki, Vade Tarihi Dolu mu Kontrolü parametresi işaretlenerek kayıt edilir.

S: Fatura giriş ekranında, birden fazla stok kalemi aynı anda nasıl seçilebilir?

C: Faturada, kalemler bölümünde Shift+F6 tuşuna birlikte basılır. Stok listesi açılır. Gelen listede Ctrl tuşuna basılı tutularak istenen stoklar mouse ile seçilebilir. Okey tuşu ile seçilen stoklar faturaya taşınır.

S: Fatura kaydı yaparken “153 no’lu hesabın alt seviyesi mevcuttur” mesajı geliyor. Oysa ben stok kartlarının arkasına muhasebe kodlarını yazmıştım. Ne yapabilirim?

C: Stok kartlarındaki, Bağlantılar sekmesinde muhasebe kodları yazılmış fakat muhasebe kodunun yanında fiş tip no’su belirtilmemiş ise bu mesaj gelir. Kullanıma uygun bir fiş tipi seçilir.

S: Fatura modülünde iken Stokların Son Alışları ve Son Satışları

Cariye göre nasıl listelenir?

C: Fatura kaleminde Son Alışı ya da Son Satışına bakılmak istenilen stok seçimi yapıldıktan sonra fiyat no butonuna basılarak Hareket Fiyatları sekmesi açılır Fiyat Tipinden Son Alış ve Son Satış seçilip Cari Kodundan da istenilen cari seçilip o stokun alış ya da satışları F3- İşlem tuşuna basılarak listelenir.

Comments are closed.