Muhasebe/V.8,SQL Modülü ile ilgili sorular 2

S: Muhasebe hesap hareketlerindeki hem döviz hem TL tutarlarını hangi rapordan alabilirim ?

C: Muhasebe II / Dövizli raporlar / Genel hareket raporlarından alınabilir.

S: Muhasebe modülü fiş girişi sırasında, daha sonra kullanılmak üzere açıklamalar kayıt ediyorum. Bu açıklamalar üzerinde daha sonra düzeltme veya iptal işlemlerini nasıl yaparım?

C: Eğer ilgili açıklama bütün şirketlerde (genel) kullanılmak üzere kayıt edilmişse, ETASQLSYS modülündeki açıklama tanımlarından yapılır. Sadece ilgili şirket için kayıt edilmişse, muhasebe modülünün kendi servis menüsündeki açıklama tanımlarından düzeltme veya iptal yapılabilir.

S: Muhasebe Muavin Defter dökümünde belirtilen değerler arasında döküm alınmak istendiğinde “Listelenecek Kayıt Bulunamadı” mesajı veriyor. Ne yapabilirim?

C: Döküm ekranında, F-8 Parametreler bölümündeki parametreler kontrol edilir. İşaretlenmesi gerekenler işaretlenir.

S: Bilanço veya Gelir Tablosu dökümü alındığında Önceki Dönem boş
olarak geliyor. Ne yapabilirim?

C: Şirket Bilgileri, Servis İşlemleri, Sabit Tanımlar, Parametreler, Genel Parametreler, Muhasebe Genel Parametrelerden Geçmiş Yıl Değerlerinin alınacağı şirket seçilir.

S: Sadece kebir hesaplar bazında mizan alınabilir mi?

C: Mizan raporları ekranlarında hesap seviyesi sahalarına “1” değeri girilmesi durumunda sadece kebir hesapların mizanı alınır.

S: Muhasebe modülünde miktarlı muhasebe kullanılıyor. Ayrıca fatura modülünden de işlem yapılıyor. Muhasebe fişlerine fatura modülünden yapılan işlemlerden miktar hanesine herhangi bir bilgi gelmemesi nasıl sağlanır?

C: Şirket Bilgileri, Sabit tanımlar, Parametreler, Genel Parametreler, Fatura Genel Parametrelerinden muhasebe entegrasyon parametrelerinde miktar entegrasyonu yok seçeneği seçilir.

 

 

Comments are closed.